Težave z njim

Vprašanja na tosemjaz.net.
XY::tsj

Težave z njim

ObjavaNapisal XY::tsj » 17 Apr 2002 09:47

Mojemu problemu ni konca. Imela sem fanta, ki sva skupaj hodila kake tri tedne. Ampak sva se videla samo trikrat, ker je on iz drugega kraja in dela, pa nima časa. Nekaj dni nazaj sem ga pustila, ker ne morem več tako naprej. Premalo se vidiva, telefona imam vedno čez 10.000 sit za plačat, jaz imam probleme doma, ker je šola in me ne pustijo ven. In še zaljubljena nisem vanj. Če bi bila, bi bila verjetno še z njim. Poleg tega pa je eno leto mlajši od mene in me spominja ne nekoga, katerega močno sovražim, ker mi je uničil mladost. To vse sem mu povedala, ker sem pač iskrena punca. On pa je tako zaljubljen vame, da kliče moje prijateljice, naj me prepričajo, da bi bila spet z njim, pošilja mi sporočila vsak dan. Jaz ne morem več! Rekla sem mu že naj mi da mir, ker bi bila rada samo njegova prijateljica in nič več! On se ne mora sprijazniti. Jaz pa ne bom trpela, da bi bila zopet z njim. PROSIM, KAKO NAJ SE GA ZNEBIM?! NE MOREM VEČ TAKO NAPREJ!

P O M A G A J T E ! ! !
odgovor svetovalca::tsj

Re: Težave z njim

ObjavaNapisal odgovor svetovalca::tsj » 17 Apr 2002 12:23

Mislim, da je najboljši recept kako nekoga odvrniti, da ga ignoriraš. To pomeni, da ne odgovarjaš na njegove pozive, da se s prijateljicami o njem ne pogovarjaš. Ignoriranje je boljše kot, da ga prepričuješ kako z njim nočeš hoditi. To tudi pomeni, da z njim ne moreš biti »samo prijateljica«. Skratka zanj se ne zmeni in to delaj dosledno.
Lepo se imej

Matej Žnuderl, univ.dipl.psiholog
Drago::tsj

Re: Težave z njim

ObjavaNapisal Drago::tsj » 19 Apr 2002 18:17

Skratka, en sovražnik več - kaj bi to!
Kjer se prepirata dva, ...