IZCEDEK IZ NOŽNICE

Vprašanja na tosemjaz.net.
SAŠA::tsj

IZCEDEK IZ NOŽNICE

ObjavaNapisal SAŠA::tsj » 14 Apr 2002 16:57

Najprej Vas prav lepo pozdravljam . Jemljem kontracepcijske tabletke Diane, že osem mesecev. Vedno sem imela močan beli tok, v zadnjem tednu, pa se je obarval in je tako nekako rdečkaste oz. rjave barve. Zanima me, ali moram iti k zdravniku ker gre za resno stvar, ali je to prehodne narave. Nič me ne boli, nič slabše se ne počutim, ... Zanima me tudi, ali je kontracepcija s tabletkami še v tem primeru še učinkovita. Pozabila sem Vam povedati, da sem zadnjo menstruacijo dobila šele šesti dan, ko sem prenehala s tabletkami in sem jih potem jedla še med menstruacijo.
Pred kratkim sem imela tudi prehlajen mehur, ampak sem se pozdravila s čajem in tako odpravila bolečine.
Najlepša hvala za Vaš odgovor.
odgovor ginekologinje::tsj

Re: IZCEDEK IZ NOŽNICE

ObjavaNapisal odgovor ginekologinje::tsj » 16 Apr 2002 13:41

Beli tok je navadno posledica zmanjšane odpornosti organizma zaradi teles. ali psih. razlogov. Pri tebi je verjetno povezan z uroinfektom in če si dovolj odporna, bo neprijetnost sama minila. Pij veliko tekočine(do 2litra dnevno, uživaj veliko jogurta, počivaj......) in če boš po naslednji menstruaciji brez težav, potem moje trditve držijo. Če pa se ti bodo težave stopnjevale, moraš obiskati ginekologa.Kontr. učinek tabletk Diane v tem primeru ni moten, prihaja pa lahko do pomika krvavitve, kot se je zgodilo tebi.

mag. Dušica Glušič, dr.med.
specialistka ginekologije in porodništva