ŠPORTNO OBSEDENA

Vprašanja na tosemjaz.net.
ĐEMA::tsj

ŠPORTNO OBSEDENA

ObjavaNapisal ĐEMA::tsj » 09 Apr 2002 21:41

ŽIVJO!S ŠPORTOM SE UKVARJAM ŽE OD SVOJEGA SEDMEGA LETA IN NIKAKOR SE GA NE NAVELIČAM!V TELOVADNICI PREŽIVIM PO SEDEM UR NA DAN!MOJI STARŠI SO MI ŽE VELIKOKRAT PREPOVEDALI TRENIRATI VENDAR JIM NI USPELO DA BI ME ODVRNILI OD TEGA!STARA SEM 18.LET IN ŽELJA ZA ŠPORTOM Z LETI VEDNO BOLJ NARAŠČA.ALI JE Z MANO RES KAJ NAROBE,KOT TO MISLIJO MOJI DOMAČI,ALI PA SEM ČISTO NAVADNO DEKLE KI IMA SAMO ENO ŽELJO:USPETI V ŠPORTU
odgovor svetovalca::tsj

Re: ŠPORTNO OBSEDENA

ObjavaNapisal odgovor svetovalca::tsj » 11 Apr 2002 08:13

Najbrž si tudi sama ocenila, da si v telovadnici nadpovprečno veliko časa.
Ali je to zasvojenost ali preprosto vztrajnost pri doseganju želenega cilja zavisi predvsem od rezultatov, ki jih dosegaš. Če so tvoji rezultati toliko nadpovprečni kolikor več časa od vrstnic porabiš za treninge (tu je pomembna predvsem strokovna ocena tvojih trenerjev do kam lahko prideš), ti to lahko koristi. Če tvoji dosežki ne morejo biti tako dobri, da bi si s športom služila kruh, je sedem urno ukvarjanje s hobijem škodljivo. V tem primeru ti zmanjkuje časa za tisto dolgočasno delo, ki ti bo omogočilo eksistenco. Če si uspešna v šoli in v športu (morda si že zaposlena potem zamenjaj besedo šola s služba), ni razloga za preplah. Če si na enem od pomembnih življenjskih področij neuspešna se vprašaj ali je v tvojem življenju dobro kaj spremeniti.
Želim ti veliko uspehov in te lepo pozdravljam

Matej Žnuderl, univ.dipl.psiholog
dr. Vladimir Srečko::tsj

Re: ŠPORTNO OBSEDENA

ObjavaNapisal dr. Vladimir Srečko::tsj » 22 Apr 2002 11:52

ja to je definitivno pravilno . tudi jaz se ukvarjam z športom namreč treniram sklece in trebušnjake