je to možno?

Vprašanja na tosemjaz.net.
snoopy::tsj

je to možno?

ObjavaNapisal snoopy::tsj » 14 Jan 2002 19:48

hojla!
zadnjič sva s fantom mela spolne odnose in sem na koncu opazila na spodnjih hlačah čist malo krvi oz take bežne packe. je to možno, saj nisva prvič, to je blo men se zdi 6. ali 7.?a je to povezano s tem da že dolgo nisva pa je pol deviška kožica šla skup?hm...je to sploh možno?prvič fant ni bil nič bol grob oz. njegov penis je bil do konca v nožnici tako da ni možno da sem komaj zdaj uradno zgubila nedolžnost?ne vem..
aja pa še to: včeraj sem vzela zadnjo tabletko celest (od 21ih), kot je treba, zdaj pa me zanima ali v teh 7 dneh premora, natančno prvi dan, se pravi danes, mora priti menstruacija?

hvala
papa
odgovor ginekologinje::tsj

Re: je to možno?

ObjavaNapisal odgovor ginekologinje::tsj » 16 Jan 2002 10:27

Pozdravljena!

Menstruaciji podobna krvavitev naj bi se pojavila v 7dnevih prekinitve, čeprav je
ravno tako v redu, če zamudi kakšen dan ali pa se kakšen dan podaljša. Trajati ne sme več kot 10 dni. Kar se pa krvavitve ob spolnem odnosu tiče, bi svetovala zaenkrat samo opazovanje, ker še nisi imela pogostih spolnih odnosov. Vendar se recimo po kakšnem mesecu rednih spolnih odnosov naj ne bi več pojavljala niti krvavitev niti rjav izcedek. Če se ti bo to še dogajalo, obišči ginekologa.

Lep pozdrav,
mag. Dušica Glušič, dr.med.