sprememba cikla po jutranji tabetki

Vprašanja na tosemjaz.net.
petra::tsj

sprememba cikla po jutranji tabetki

ObjavaNapisal petra::tsj » 14 Jan 2002 07:02

Zanima me kako se spremeni cikel (ovulacija - menstruacija) po zaužitju jutranje tabletke. Ali se katera faza podaljša ali se prekine, skratka kdaj po zaužitju Stedirila D v omenjenih dozah (4 tablete) naj bi se pojavila nova krvavitev, če se je to zgodilo na sredi cikla, se pravi dan ali dva pred ovulacijo. Ali je potem naslednji cikel že normalen ?

Hvala za odgovor.
odgovor ginekologinje::tsj

Re: sprememba cikla po jutranji tabetki

ObjavaNapisal odgovor ginekologinje::tsj » 14 Jan 2002 14:16

Pozdravljena!

Po postkoitalni kontracepciji se ciklus spremeni v tem smislu, da se pojavi krvavitev predčasno ali izvenciklično. Praviloma se morajo ciklusi urediti z naslednjo menstruacijo, sicer je potreben pregled pri ginekologu.

Lep pozdrav,
mag. Dušica Glušič, dr.med.