Ljubezen

Vprašanja na tosemjaz.net.
nitro::tsj

Ljubezen

ObjavaNapisal nitro::tsj » 09 Dec 2001 16:29

Pozdravljeni !

Imam en problem v neuslišani ljubezni.

Pred pol leta sva s punco šla narazen. Ko sem jo vprašal zakaj je rekla da nisem jaz kriv in da je ona vsega kriva.

Pred enim tednom mi je poslala nekaj SMS-ov, ki so namigovali na to da bi rada kaj več kot le prujateljstvo. Potem sva šla na pijačo in ona mi je dajala povsem očitne znake da bi rada bila z mano(naslanjala se je name,...). Potem pa ji pač povem da je še nisem pozabil in da jo mam rad. Nakar mi ona po PREMISLEKU (drugi dan) reče da ne, ker bi rada da bi bla samo prijatelja.

Zdaj pa ne vem ali sem jaz nor ali pa ona ne ve kaj bi rada???
Če je ona že vnaprej vedela zakaj je potrebovala premislek da mi pove???
Ali je mogoče da se dela nedosegljivo in hoče da se še bolj trudim???
Ali se samo igra z mano?

Hvala za odgovore, če tole berejo punce mi naj povejo svoje "navade" v takih situacijah.

PROSIM, ker ne vem kaj naj še več naredim.

Hvala
odgovor psihologa::tsj

Re: Ljubezen

ObjavaNapisal odgovor psihologa::tsj » 12 Dec 2001 10:31

Pozdravljen!

Očitno je, da dekle še ni povsem prepričano, kaj si od tebe želi. Možnosti, ki si jih naštel, so seveda realne. Če se res lahko še bolj potrudiš, to tudi poskusi. Vendar mislim, da je v tvojem primeru glavni preiskusni kamen potrpežljivost. Če zmoreš, ji prepusti iniciativo v odnosu. Če želi imeti prijatelja, ji pač bodi prijatelj. Meja med partnerjem in prijateljem je namreč zelo tanka in je verjetno samo v intimnih telesnih stikih, ki se jim prijatelj mora odreči.

Srečno novo leto ti želim.
Matej Žnuderl, univ.dipl.psih.
mici::tsj

Re: Ljubezen

ObjavaNapisal mici::tsj » 16 Dec 2001 19:54

hej!
jaz tud ne vem. mela sm cist podobn problem...
po mojem si ti tisti punci full vsec, pa rabi pozornost (mogla je videt da si jo opazo), zdaj pa seveda rabi premislek. ti nikakor nisi nor. samo, od nje pa to tud ni fer ( kaj ti dela)., upam da sta zdaj ze to razcistla... ce pa se nista, pa jo vprasaj kaj bi sploh rada...