khm

Vprašanja na tosemjaz.net.
vanja::tsj

khm

ObjavaNapisal vanja::tsj » 07 Dec 2001 23:09

hojla!
khm, malce čudno vprašanje imam...v navodilih za kondome piše da se fant s penisom ne sme dotikati punce, po odnosu seveda....pa tudi v kakih časopisih to pišejo...mene zanima kaj to pomeni?če SE dotakne je to kaj narobe? ne razumem da bi se sperma lahko prenesla recimo s trebuha do nožnice.???to je mišljeno recimo v vodi, ker so spermiji gibljivi ali kaj?res mi ni jasno...vem da je malce čudno vpračanje...ampak kako pa naj to vem če pa nikjer nič konkretno ne piše?!

najlepša hvala, lp
odgovor ginekologinje::tsj

Re: khm

ObjavaNapisal odgovor ginekologinje::tsj » 10 Dec 2001 14:42

Pozdravljena!

Res je najbolje, da pred in po spolnem odnosu preprečita tesen stik in s tem možnost nenačrtovane zanositve. Spermiji so dolgoživi in živahni, kar je seveda včasih zaželjeno (pri poskusih zanositve), ob nezaželeni zanositvi pa ne. Zato vsaj kakšno uro po spolnem odnosu s kondomom, tudi če nista v vodi, opustita tesen kontakt penisa v bližino nožnice, ostale oblike medsebojne nežnosti pa so seveda priporočljive.

Lep pozdrav,
mag. Dušica Glušič, dr.med.,
specialsitka ginekologije
vanja::tsj

ObjavaNapisal vanja::tsj » 10 Dec 2001 16:04

Že spet jaz!
kaj zdaj to pomeni?če recimo punca leži na fantu po spolnem odnosu in se s trebuhom dotika njegovega spolnega uda, on pa niti ni doživel orgazma (saj vem da tekočina pred spermo lahko vsebuje spermije), ampak vseeno, je kaka možnost da bi blo kaj narobe?recimo da bi punca zanosila?še vedno mi ni kaj preveč jasno. na zraku spermiji ne zdržijo dolgo kajne?potem če se punca gre tuširat nekaj ur po tem, te male stvarce lahko odplavajo?:) hm...čudaško

hvala! lp
odgovor ginekologinje::tsj

ObjavaNapisal odgovor ginekologinje::tsj » 12 Dec 2001 08:07

Vse moje trditve držijo teoretično in teoretično je zelo, zelo malo
možnosti, da ob teh dogodkih, ki jih opisuješ, pride do zanositve. Vendar 100% ni možno trditi, da ob teh dogodkih ne more priti do zanositve in vajina osnovna dolžnost je, da preprečita vsako možnost, ki bi ob še tako mali verjetnosti lahko pripeljala do nezaželene zanositve. Potrebna je zanesljiva zaščita in so potem vse nežnosti, ki jih opisuješ, dovoljene in za vaju varne. Nikar ne preizkušajta , kako bo verjetnostni račun v vajinem primeru zatajil.

Lep pozdrav,
mag. Dušica Glušič, dr.med.