kaj je narobe?hm...

Vprašanja na tosemjaz.net.
spooky me::tsj

kaj je narobe?hm...

ObjavaNapisal spooky me::tsj » 06 Dec 2001 12:45

LP!
nekaj me zanima. jemala sem kontr. tabletke ampak samo 5 dni ker sem iz osebnih razlogov morala prenehati. to sem prvič začela, se pravi na prvi dan menstruacije in po petih dneh menstruacije več ni blo, takrat sem tudi prenehala jemati tabletke. po tem pa je menstr. kar prišla nazaj in je bila kar obilna. že kar nekaj časa nimam menstr., mi zamuja. zdaj pa moje vprašanje: je zdaj kaj narobe ker sem prenehala jemati tabletke? ali bom v kratkem dobila menstruacijo?naj omenim da je menstr. trajala vsega skupaj 2 tedna.

najlepša hvala!
papa
odgovor ginekologinje::tsj

Re: kaj je narobe?hm...

ObjavaNapisal odgovor ginekologinje::tsj » 07 Dec 2001 09:35

Verjetno se ti je močno porušilo hormonsko ravnovesje s tem , ko si po 5 dnevih prenehala jemat tabletke. Zato sedaj mirno počakaj do prve redne menstruacije (krvavitev, ki se ti sedaj dogaja NI redna menstruacija!!!!) in obvezno uporabljaj kondom, če imaš spolne odnose.Če se krvavitev ne ustavi ali če se slabo počutiš, moraš na pregled h ginekologu, ki ti bo skušal uredit horm. stanje ali izključit dodatno vzporedno obolenje. V bodoče, tudi če ne potrebuješ cel mesec horm. tabletk, moraš porabiti celo škatlico, da s tem posnemaš svoj horm. ciklus in potem nimaš težav kot sedaj.

mag. Dušica Glušič dr.med.
specialistka ginekologije in porodništva