prvi seks

Vprašanja na tosemjaz.net.
zaskrbljena::tsj

prvi seks

ObjavaNapisal zaskrbljena::tsj » 27 Nov 2001 10:56

Lepo pozdravljeni!
Pisem vam prvic in to v upanju da mi boste pomagali najti odgovore na moja vprasanja in moje probleme, ki me zelo skrbijo.Stara sem 24 let.Pred enim letom in pol sem izgubila nedolznost s fantom s katerim sem hodila.Spolni odnos sva imela le nekajkrat saj sva se kmalu zatem razsla.Po tem nisem imela kot sem prej omenila spolnega odnosa leto in pol.Sedaj pa nastaja moj problem.Sedaj imam namrec fanta s katerim bi rada imela spolni odnos a vsakic ko poskusiva imam jaz neznosne bolecine,skoraj tako me boli kot me je bolelo pri prvem spolnem odnosu.Moj sedanj fant misli da sem se vedno nedolzna.V cem je problem?Slisala sem informacijo, da se zenski noznica skrci ce nima dolgo casa spolnih odnosov.A je moj problem v tem,da dolgo casa nisem imela spolnih odnosov al v tem da se je noznica skrcila.Povejte mi se prosim ce je to normalno in se dogaja vsem zenskam??Prosim za vas cimprejsnji odgovor in se vam vnaprej zahvaljujem!
Lep pozdrav!!!!
Mihec::tsj

Re: prvi seks

ObjavaNapisal Mihec::tsj » 28 Nov 2001 10:17

To se lahko zgodi vsakemu dekletu.
Večkrat ponovi!!!!!!!
odgovor ginekologinje::tsj

Re: prvi seks

ObjavaNapisal odgovor ginekologinje::tsj » 28 Nov 2001 14:57

Pozdravljena!

V tvoji starosti oziroma mladosti je tkivo nožnice še zelo elastično in se bistveno ne skrči, čeprav nisi nekaj časa imela spolnih odnosov. Možno pa je, da so ponovni spolni odnosi na začetku boleči, vendar si pomagajta s hladilnim mazilom in z malo potrpljenja in medsebojnega razumevanja ne bi smela imeti več hudih bolečin. Če se bodo težave nadaljevale, pojdi na ginekološki pregled, saj je razlog bolečin lahko tudi kakšno vnetje ali nepravilnost, ki zahteva ginekološko oskrbo.

Lep pozdrav,
mag. Dušica Glušič, dr.med.