Čustva

Vprašanja na tosemjaz.net.
Mary::tsj

Čustva

ObjavaNapisal Mary::tsj » 05 Sep 2001 13:37

Čustva do mojega najboljšega prijatelja so se začela krepiti v nekaj več.Vendar mislim, da prepozno.Namreč, pred tremi leti je bil on zaljubljen vame, vendar je bil to za mene nenaden šok in sem ga zavrnila na krut način, ker nisem hotela iti takrat v zvezo.Ko sva skupaj je do mene nežen in pozoren, vendar ne vem, ali lahko upam na kaj več in naredim korak naprej ali samo pozabim.Ali bi se ustrašil, če bi mu povedala kaj čutim do njega.Najbolj me teži, ker sem ga verjetno takrat prizadela in mi je hudo žal.Kaj naj naredim?
odgovor psihologa::tsj

Re: Čustva

ObjavaNapisal odgovor psihologa::tsj » 07 Sep 2001 08:42

Ker sta še naprej ostala prijatelja, mislim, da ti ni zameril. Upanje vsekakor imaš. Ali se bo prestrašil pa bolj zavisi od tega na kakšen način mu boš svoja občutja razkrila, kakor da bi se prestrašil same tvoje zaljubljenosti. Če sta dobra prijatelja, se lahko z njim pogovoriš o tem, kaj misli o nekom, ki je nekoč zavrnil pobudo za zbližanje, sedaj pa mu je žal. Na ta način se boš najlažje prepričala o njegovih pogledih in se šele potem odločila za direktno razkrivanje svojih čustev. Priporočam ti tudi vajo v osvajanju. To pa pomeni, da mu nekaj časa kaži kaj vse ti je pri njemu všeč.
Veliko uspeha in lep pozdrav.

Matej Žnuderl univ.dipl.psih.