po tabletke v ljubljano

Vprašanja na tosemjaz.net.
llencii::tsj

po tabletke v ljubljano

ObjavaNapisal llencii::tsj » 23 Avg 2001 16:10

Pozdrave!

Ce kaj vem, je potrebno iti do ginekologa, ki ti kontracepcijske tabletke predpise.

Toda ne bi rada hodila h ginekologu v nasem mestu, zato me zanima malo vec o Delovni enoti za reprodukcijo Univerzitetne ginekološke klinike v Ljubljani - ambulanta za mladoletne (kako se tja narocis, ....ali gre lahko zraven s tabo lahko tudi fant, ko se z ginekologom pogovarjas o zasciti,... ali na prvem obisku opravijo kaksen pregled ali gre striktno samo za pogovor... skratka, malce vec o vsem skupaj... no, napisite cimvec, kar veste, da si malce razjasnim vse skupaj in da mi ne bo nadaljnje delo, ki me caka tako tuje in nepoznano - saj me razumete ;)

Hvala vsem!
llencii
odgovor ginekologinje::tsj

Re: po tabletke v ljubljano

ObjavaNapisal odgovor ginekologinje::tsj » 06 Sep 2001 12:46

Kontracepcijske tablete predpiše zdravnik, najpogosteje ginekolog. Na Ginekološki kliniki Kliničnega centra v Ljubljani deluje ambulanta za mladostnice. Na pregled se lahko naročiš od ponedeljka do petka na tel.št. 01-4338027 od 8h do 14h. Na dan pregleda se najprej s potrjeno zdravstveno karico zglasiš v sprejemni pisarni v I. nadstropju Leonišča, Šlajmerjeva 2, da odpreš kartoteko. Nato počakaš pred ambulanto, da te najprej pokliče med. sestra, kateri poveš datum zadnje menstruacije in vzrok obiska v ambulanti. Če je vzrok obiska svetovanje o kontracepciji, ti okvirne informacije pove že med. sestra, dobiš pa tudi pisni material o kontracepciji. Nato greš v ambulanto, kjer se z zdravnico še podrobneje pogovoriš o kontracepciji in svojih željah. Prav lepo je, če te zraven spremlja tudi fant. Če si že imela spolne odnose, lahko naredimo ginekološki pregled, da odvzamemo bris materničnega vratu za preiskave na predrakave spremembe. Bris je priporočljivo vzeti vsem ženskam, ki so že imele spolne odnose in vsem ženskam po 20. letu starosti ter preiskavo ponoviti vsako leto. Po pregledu nato prepišemo kontracepcijske tablete. Pri dekletih, ki še niso imele spolnih odnosov, pa tablete predpišemo brez ginekološkega pregleda.

as.dr.sc. Bojana Pinter, dr.med.
spec. ginekologije in porodništva
Ginekološka klinika
Klinični center Ljubljana