Boleče prsi

Vprašanja na tosemjaz.net.
Urša::tsj

Boleče prsi

ObjavaNapisal Urša::tsj » 21 Jun 2001 09:25

Večkrat se mi pojavijo bolečine v prsih. Vem, da je v času pred in med menstruacijo vse bolj občutljivo, vendar me bolijo tudi drugače. Včasih mi je neprijeten že sam dotik, to je kadar me bolijo bradavičke, oz. celoten kolobar. Drugič me boli cela dojka. Ne vem s čim bi bilo to povezano, zato prosim za pomoč. Naj še povem, da se veliko ukvarjam s športom in sem tudi ugotovila katere vaje niso ravno prijetne za moje prsi(npr. skoki s kolebnico, preveliko št. sklecov-čeprav me roke, trebušne in hrbtne mišice še nič ne bolijo, me začnejo boleti prsi...)
odgovor ginekologinje::tsj

Re: Boleče prsi

ObjavaNapisal odgovor ginekologinje::tsj » 26 Jun 2001 14:32

Nisi napisala, koliko si stara in kako dolgo že imaš redne menstruacije. Tudi prsi so namreč podvržene hormonskim spremembam in odvisno od menstruacijskega ciklusa reagirajo z občasno bolečnostjo. Ukvarjanje s športom ni škodljivo za prsi, vendar ob večji bolečnosti nosi močnejši moderček, ki bolj fiksira prsi in jim je hkrati opora. Če te še vedno kaj skrbi, se pri svojem ginekologu naroči tudi na pregled prsi, saj boš po pregledu najbolj pomirjena.

Lep pozdrav!
Mag. Dušica Glušič, dr.med.