Kontracepcijske tabletke

Vprašanja na tosemjaz.net.
*******::tsj

Kontracepcijske tabletke

ObjavaNapisal *******::tsj » 17 Jun 2001 14:04

pozdrav!
KT jemljem že skoraj en mesec in v tem času sem opazila da so moje prsi postale bolj napete in občutljive na dotik, približno tako kot pred menstruacijo! občasno občutim tudi manjše krče v spodnjem delu trebuha. zdaj pa me zanima, če je to posledica KT??

Še eno vprašanje: ali je možno da se ti pojavi menstruacije v prvih mesecih nosečnosti???

lep pozdrav+ hvala za odgovor
odgovor ginekologinje::tsj

Re: Kontracepcijske tabletke

ObjavaNapisal odgovor ginekologinje::tsj » 18 Jun 2001 08:20

Ob začetku jemanja kontracepcijskih tabletk se lahko pojavljajo simptomi, ki jih tudi ti opisuješ. Navadno se po treh mesecih rednega jemanja vse uredi , posebej velja to za občutek napetosti v dojkah. Tako imenovane »lažne« menstruacije se lahko pojavijo v začetni nosečnosti, vendar kakršne koli krvavitve ob sumu na nosečnost zahtevajo takojšen pregled pri ginekologu!

Mag. Dušica Glušič, dr.med.