zaljubljenost

Vprašanja na tosemjaz.net.
branka::tsj

zaljubljenost

ObjavaNapisal branka::tsj » 15 Jun 2001 10:12

Lani poleti sem preko prijateljice spoznala enga fanta, postal mi je všeč in preostanek poletja, torej avgust smo preživeli skupaj. Večkrat smo šli skupaj ven in na koncu petkov oz. ob poznih urah 2,3 zjutraj sva ostajala sama, povedala sva si marsikaj, tudi to, da sva si všeč, pa čeprav je bil on zaljubljen v svojo sošolko. Potem sta začela hodit in to 1 mesec ter potem končala.Tudi novo leto sem preživela s prijatelji in na koncu z njim. V januarju sva pričela hoditi in to je trajalo le 2 tedna, ampak bilo je lepo. Končala sva "baje" zato, ker so se vsi vtikali v to vezo, predvsem sošolci in tega ni vzdržal, vendar kjub temu še je bil zaljubljen v tisto sošolko in še sedaj nekaj čuti do nje. Vem, da je nekaj takega težko pozabit. Tudi jaz ne morem, ker je bilo vse poletje tako lepo in ti meseci do sedaj pa še zdaj so. Še vedno imam neko upanje, da bova skupaj pa čeprav sem bila takrat, ko sva končala zelo razočarana. Prosim, če mi lahko svetujete kaj naj naredim glede vsega!
odgovor psihologa::tsj

Re: zaljubljenost

ObjavaNapisal odgovor psihologa::tsj » 19 Jun 2001 13:54

Sprva sem kar nekoliko zbegan, saj ne vem točno, kaj želiš izvedeti.

Domnevam, da si v dilemi, ali lahko upaš na fanta ali ne. Ker je očitno še zelo neodločen in nima jasno izoblikovanih čustev, mislim, da obstaja precejšnja možnost, da ga osvojiš. Zelo neprijetno je obdobje, ko čakamo, da se nekdo odloči, vendar mu moramo dati čas za to. To ne pomeni, da ga pustiš popolnoma pri miru. V tem času se mu poskušaj približati, vendar ne bodi nestrpna, če se ne bo takoj odzval, kot si želiš. Upam, da boš imela dovolj potrpljenja in sreče!

Matej Žnuderl, univ.dipl.psih.