slabokrvnost

Vprašanja na tosemjaz.net.
yxy::tsj

slabokrvnost

ObjavaNapisal yxy::tsj » 02 Jun 2001 16:11

živjo,

imam kratko vprašanje in upam, da boste vedeli odgovor nanj. sem zelo slabokrvna in zanima me, če je to lahko vzrok, da imam tako močno menstruacijo? naj povem še, da sem stara 15 let

lep pozdrav
mitja::tsj

Re: slabokrvnost

ObjavaNapisal mitja::tsj » 04 Jun 2001 13:02

Vzrok zacni iskat v prehrani, jej kaksne vitaminsko-mineralne pripravke ki ti jih dajo v lekarni.
odgovor zdravnice::tsj

Re: slabokrvnost

ObjavaNapisal odgovor zdravnice::tsj » 12 Jun 2001 08:40

Draga yxy!

Močne menstruacije so pri dekletih in mladih ženah najpogostejši vzrok slabokrvnosti. Slabokrvnost se da zelo dobro pozdraviti, ampak treba bo stopiti k osebnemu zdravniku, mu povedati za problem, se z njim pogovoriti in se držati dogovora glede terapije.

Žal se bo slabokrvnost vrnila ob prvi naslednji menstruaciji, če ne boš stopila še h gunekologu. To ti bo najbrž težje, saj vem, da se je pri petnajstih težko odpraviti v ginekološko ambulanto. Ne vem sicer, kje si, vendar poznam odlično ginekologinjo, ki se ukvarja prav z mladostnicami in je takšne vrste človek, da boš gotovo našla z njo zelo dober kontakt. Če lahko morda razkriješ svoj naslov elektronske pošte, ti bomo posredovali ne le naslov ginekologinje, ampak bomo tudi skušali pomagati, da te čimprej sprejme v obravnavo.

Držimo pesti zate, da rešiš svoj problem še to poletje.
Srečno!
Mag. Damjana Podkrajšek, dr.med.