vprašanja

Vprašanja na tosemjaz.net.
izi::tsj

vprašanja

ObjavaNapisal izi::tsj » 31 Maj 2001 16:29

kaj je to orgazem?

kaj so to mokre sanje?

kdaj doživiš mokre sanje?

ali je tudi drgnjenje penisa samozadovoljevanje?

ali je lahko drgnjenje penisa škodljivo?

ali se lahko izognem temu , da mi v neprimernem trenutku vstane spolni ud? (naprimer na bazenu, v šoli)

star sem 13
odgovor ginekologinje::tsj

Re: vprašanja

ObjavaNapisal odgovor ginekologinje::tsj » 04 Jun 2001 07:10

Definicijo orgazma si lahko prebereš na osnovnih straneh (dr. Pintarjeva). Od pubertete dalje, ko postanejo tvoji hormoni čisto nepredvidljivi, se boš včasih ponoči zbudil in opazil na spodnjem perilu »mokroto«. To pomeni, da si v spanju, sanjah in popolnoma nehote ejakuliral. Navadno ta pojav z rednimi spolnimi odnosi ni več tako pogost kot na začetku pubertete, vse skupaj pa je popolnoma nenevarno.

Drgnjenje penisa je tudi samozadovoljevanje in ni škodljivo! Pri tvoji starosti (saj veš - nepredvidljivi hormoni) se boš mogoče težko izognil, da ti v neprimernem trenutku vstane spolni ud. Včasih pomaga meditacija ali zavestna preusmeritev misli, mrzel tuš......Naj ti v tem trenutku ne bo preveč nerodno, saj ti omenjeno »neprimernost« veliko moških v kasnejših letih samo zavida.

Lep pozdrav!
Mag. Dušica Glušič, dr.med.
koki::tsj

Re: vprašanja

ObjavaNapisal koki::tsj » 07 Jun 2001 10:11

Odgovor na vprašanje, ali je drgnjenje penisa škodljivo: ne drgnjenje penisa ni škodljivo, le če boš to počel več kot petkrat na dan, se zna zgoditi, da boš doživel bolečine v obočju spolnega uda!izi je pisal/pisala:
>
> kaj je to orgazem?
>
> kaj so to mokre sanje?
>
> kdaj doživiš mokre sanje?
>
> ali je tudi drgnjenje penisa samozadovoljevanje?
>
> ali je lahko drgnjenje penisa škodljivo?
>
> ali se lahko izognem temu , da mi v neprimernem trenutku
> vstane spolni ud? (naprimer na bazenu, v šoli)
>
> star sem 13