kako postati igralec

Vprašanja na tosemjaz.net.
igralka105

kako postati igralec

ObjavaNapisal igralka105 » 09 Nov 2019 20:19

jas si tako močno želim postati igralka...vendar sem po uspehu prav dobra in po koncu šolskega leta imam matematiko zaključno 3 in mislim da s trojko pri matematiki ni pametno iti v gimnazijo...jas se ne vidim nikjer drugje kot pa v igralstvu razen mogoče še v medijih.Zdaj sem osmi razred in že zdaj planiram kam bi šla in res nič me ne veseli tako kot igralstvo.in zanima me če obstaja kakšna šola v okolici Maribora če je le možno...kjer ni treba iti v gimnazijo in greš vseeno v smer gledališča-drame?Ker v gimnaziji me pomoje niti nebi sprejeli ):.Le z matematiko imam probleme vsi drugi predmeti mi še kar gredo.Najlepša hvala vsakemu ki mi odgovori(:
Lejlala

Re: kako postati igralec

ObjavaNapisal Lejlala » 11 Nov 2019 16:28

Zdravo
Jaz sem bila enaka kot ti.
Nisem imela najboljsih ocen a sem hotela biti igralka.
Sedaj sem 1. Letnik gim in bom sla na avdicije.
Priporocam da ce hoces biti igralka hodis na avdicije za kaksne filme
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: kako postati igralec

Uredništvo » 14 Nov 2019 16:57

Odgovor svetovalke

Pozdravljena,

v okolici Maribora na žalost ni nobene srednje šole, ki bi imela poudarek na gledališču oziroma drami - takšna šola je le v Ljubljani. Si pa omenila, da te veselijo tudi mediji. V tem primeru bi lahko premislila o vpisu na Srednjo šolo za oblikovanje, glede na to, da si omenila, da se zanimaš za šole v okolici Maribora. Naj pa omenim, da za poklic igralca načeloma ni zahtevane posebne izobrazbe. Z drugimi besedami; igralka lahko postaneš tudi brez vpisa na srednjo šolo, ki je povezana z igranjem. Navadno igralce sprejemajo na podlagi njihovega talenta, ki ga preverjajo skozi avdicije. Še vedno se lahko po končani srednji šoli vpišeš na eno izmed fakultet, ki se ukvarja z igranjem. Pred tem pa morda razmisli o vpisu v kakšno dramsko oziroma gledališko šolo, ki poteka v popoldnevih.

Lepo se imej,
Eva Hršak, mag. prof. ang. in mag. prof. ped.