Zakaj živeti v tej kruti družbi

Vprašanja na tosemjaz.net.
scaredgirl
Objave: 28

Zakaj živeti v tej kruti družbi

ObjavaNapisal scaredgirl » 06 Nov 2019 19:08

Svet v katerem živimo oziroma bolj družba, je čisto da ne rečem kje. Najbolj me boli, ko vidim da trpijo otroci in živali. In jaz ne morem nič pomagati. Na splošno ko vidim koliko ljudje trpijo, zakaj moram živeti v tem svetu? Ker me res boli...in vedeti da nimaš moči naresti kar koli... Ni vredno res, življenje zgleda na splošno ni lepo... In ne morem več. Ljudje po naravi nismo dobri, ampak kruti, resnično kruti.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Zakaj živeti v tej kruti družbi

Uredništvo » 07 Nov 2019 11:45

Odgovor svetovalke

Pozdravljena.

Si že kdaj imela izkušnjo, ko si nekaj izbirala, da si kupiš in si kar naenkrat opazila okrog sebe polno stvari, ki so bile podobne tvoji? To pomeni, da je bila tvoja pozornost tako močna, katere moč je delovala še nekaj časa zatem. Kar pomeni, da nam življenje ponuja tisto, v kar smo usmerjeni.

Strinjam se na nek način s tabo, a vendarle vem in imam izkušnje, da okrog nas obstajajo ljudje, ki so tudi dobri. Smo pisani!

Res pa je, da je za spremembo na bolje v svetu potrebnih veliko drobnih korakov, ki bi naj bili prežeti z dvema lastnostima človeka: z vztrajnostjo in s skromnostjo. Teh nima veliko ljudi, a vendarle sem ena izmed njih. In po moje tudi ti. Poskusi.

Ne potrebuješ delovati na veliko in široko. Deluj v svojem okolju, kmalu boš opazila spremembo v sebi. To je najbolj pomembno. Poznaš film Pay it forward? Priporočam ti ga.

Oglasi se nam še, ko dobiš rezultate svojega čudovitega eksperimenta. Všeč mi je, da ti ni mar. Veliko nas je!
Polona Kuzman, univ. dipl. sociologinja in varstvoslovka
scaredgirl

ObjavaNapisal scaredgirl » 07 Nov 2019 18:17

Vem, da obstajajo dobri ljudje. To že, ampak ali se zavedate, koliko nepotrebnega nasilja se odvija vsak dan? Koliko rasizma, homofobije, nasilja nad trans osebami, itd.? Ljudje so dejansko ubiti samo zato, ker niso "normalni" (beli, heteroseksualni, suhi, saj veste kam ciljam). Potem pa se otroci. Preveč jih je, ki nimajo otroštva. Oziroma jim je vzeto. To je sploh boleče.
In seveda živali. Brez besed sem, res.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 08 Nov 2019 12:21

Odgovor svetovalke

Pozdravljena.

Prav imaš, še kako prav. Ni besed, ki bi pojasnile to ali opravičile taka ravnanja. Pa vendarle, mene ta spoznanja vsak dan usmerjajo v hvaležnost za vse kar imam in obenem nagovarjajo k temu, da svoje agresivne izbruhe (imamo jih vsi eni jih le predolgo potlačujejo) prepoznavam in jih pravočasno usmerim v dejanja, ki meni/drugim ne povzročijo škode.Včasih mi to uspeva, včasih ne. Obenem pa vsak dan razvijam senzitivnost, da ta spoznanja ne izgubim in ne obupam. Si kdaj razmišljala o tem kaj lahko vsak dan narediš zase, zato da ne postaneš tako kruta?
scaredgirl

ObjavaNapisal scaredgirl » 08 Nov 2019 15:50

Seveda delam v tej smeri. Na primer zaradi živali, sem postala veganka. In tudi sprejemam vse ljudi, taki kot so.
Ampak se vseeno, kako naj se nekako odaljim, ko npr preberem kakšno žalostno novico in postanem jezna, žalostna, razočarana. In nekako me mine živeti. Ker karkoli delam ne bo dovolj, se zmeraj se bo vse to dogajalo. In če sem iskrena, si želim da to globalno segrevanje čimprej uniči zemljo in vse na njej.
Maybeiamright

ObjavaNapisal Maybeiamright » 09 Nov 2019 14:52

Draga, scared girl!
Sama razmišljam enako. Svet je zjeban. Folk teži z ekologijo, samo če prašaš mene se bomo prej pobili med sabo kukr se bo svet podrl. Sama sem lezbijka zato imam veliko razlogov da ne podpiram homofobije. Tudi rasizem se mi zdi eden najbolj neumnih možnih vedenj. In dejstvo da ne morem sama ustaviti ne posiljevalcev, nasilnežev, homofobov ali rasistov me občasno spravlja u obup. Rada bi pomagala pa ne znam niti ne morem. Odrasli rečejo :otroci misljijo da lahko dpremenijo svet, da so vsemogočni.
Amlak dejstvo je : če bi tako razmišljali tudi odrasli bi svet mogoče šel na bolje. Prosim odgovori mi! Si edina oseba ki sm jo slišala(no... Prebrala) tako razmišljat
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 11 Nov 2019 08:30

Odgovor svetovalke

Pozdravljena,

vesela sem, da vase vnašaš dobro hrano in s tem vplivaš na zmanjšanje globalnega segrevanja. Ampak našo hrano predstavljajo tudi vse informacije, ki jih z bliskovito hitrostjo sprejemamo vase. Za dostop do teh pa se lahko in se odločamo sami, kajne? Verjamem, da se je težko izogniti vsem vplivom negativizma, a obstajajo poti in ljudje, ki to potrjujejo. Najbrž si že slišala za Greto Turnberg?

Ne potrebuješ biti kot ona, bodi kar si in ob tem ohrani skromnost. Ne rabiš reševati sveta, kot se običajno lotimo, kadar obupujemo ali se izgovarjamo pred prvim korakom, ki ga lahko naredimo.

Vse kar lahko narediš je, da deluješ za spremembe v sebi in tako vplivaš še kako močno navzven. Ljudje na to pozabljajo in venomer skušajo delovati na druge v obratni smeri. Ob tem pa se pritožujejo in vrtijo v začaranem krogu neodgovornosti. Odgovornost pomeni delovati, ne obupovati!

Ob koncu bi te le opozorila na dva tvoja stavka: "In tudi sprejemam vse ljudi kot so." (Poskusi jih, četudi delajo krute in nerazumljive stvari. Ne obsojaj. Skrbi za to, da "hraniš" dobro plat svoje osebnosti.)
"In če sem iskrena, si želim, da to globalno segrevanje čimprej uniči zemljo in vse na njej." (Kaj sama zaznaš v tem svojem stavku? Kdo te je tako zelo prizadel in razočaral?)

Želim ti veliko učinkov prave odgovornosti, zaupanja in upanja.
Verjamem

ObjavaNapisal Verjamem » 11 Nov 2019 15:49

Pozdravljeni!
Nemorem verjet da enako razmišljaš kot jaz žal pa nemorem postati veganka zaradi staršev ker bi najbrž umrla ker ne bi dobila dovolj vsega veš kako zelo se trudim da ne bi kupovala plastike in vsega tega kar škoduje okolju pa ne gre vem kako je tudi jaz sem ze velikokrat obupala sploh pa ker starši kupujejo npr.detergent v plastiki pa smoki in riž dejansko je pa resnica da se ljudje sploh ne zavedajo kako zelo zelo škodujejo sebi in živalim V Ljubljani je katastrofa z zrakom takoj čutim ko stopim iz trgovine
Žal pa je še slabše z živalmi kako grdo jih mučijo velikokrat sem si že ogledala videe groza in žalostno pa včasih je bilo ogromno snega danes pa nič žalostno ljudje tega ne jemljejo resno in tudi država bi lahko postavila avtomate za čistila in vodo pa ni nič iz njih katastrofa so vsi ko bo pa zelo vroče in še dihati ne bomo mogli bodo pa videli in ne pozabi da nisi edina še naprej se trudi prosim ne obupaj in če boš kdaj v prihodnosti imela potomce jih ne pozabi naučiti vsega kar veš ali veš za hitro modo oz fast fashion veliko jih tega ne ve in za palmovo olje prosim preberi si kaj o tem zelo je pomembno še naprej se trudi zase in za ostale veliko narediš nisi neka majna pika v tem svetu ogromno narediš za svet saj če bi jedla meso bi v življenju pojedla približno kravo in 30 piščancev zavedaj se koliko narediš ker nisi edina vstopi v vegansko društvo in se malo podruži z ljudmi enakimi tebi ker obstaja spletna stran vegan.si oglej si jo adijo in trudi se!💛
scaredgirl

ObjavaNapisal scaredgirl » 11 Nov 2019 23:34

Maybeiamright napisal:
09 Nov 2019 14:52
Draga, scared girl!
Sama razmišljam enako. Svet je zjeban. Folk teži z ekologijo, samo če prašaš mene se bomo prej pobili med sabo kukr se bo svet podrl. Sama sem lezbijka zato imam veliko razlogov da ne podpiram homofobije. Tudi rasizem se mi zdi eden najbolj neumnih možnih vedenj. In dejstvo da ne morem sama ustaviti ne posiljevalcev, nasilnežev, homofobov ali rasistov me občasno spravlja u obup. Rada bi pomagala pa ne znam niti ne morem. Odrasli rečejo :otroci misljijo da lahko dpremenijo svet, da so vsemogočni.
Amlak dejstvo je : če bi tako razmišljali tudi odrasli bi svet mogoče šel na bolje. Prosim odgovori mi! Si edina oseba ki sm jo slišala(no... Prebrala) tako razmišljat
Ja točno to. Ne vem, pač težko je, ko vidiš kaj vse se dogaja in ti dejansko lahko samo nemočno opazuješ.
Mi je res čudno, da se večini ljudi zdi vse to kar nekako normalno? Svet drvi v prepad. Nimaš kej, nekako
scaredgirl

ObjavaNapisal scaredgirl » 11 Nov 2019 23:43

No to mi pa ni logično. Do krutih ljudi biti ok? Ne bi rekla.
Še to me zanima, kako lahko večina ljudi to kar se dogaja, mirno gleda? Da jim je nekako vseeno? Včasih si želim, da bi bila tudi jaz taka.
Hmmm, ja mogoče sem jezna na starse(onadva sta razlog, da obstajam). In moram se še boriti z depresijo in motnjami hranjenja. Brez njune podpore.