Kaj naj naredim, da se staršev znebim

Vprašanja na tosemjaz.net.
čudak
Objave: 4

Kaj naj naredim, da se staršev znebim

ObjavaNapisal čudak » 23 Jul 2019 22:57

Živjo.
Star sem 19 let in ne zdržim več življenja v moji familiji. Razmišljal sem, da bi šel v zapor, sam nočem glih postat neki zločinec.
Miljen

Re: Kaj naj naredim, da se staršev znebim

ObjavaNapisal Miljen » 25 Jul 2019 09:05

Kaj pa, če si začneš služit svoj denar in se odseliš?

lp, Miljen
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 25 Jul 2019 12:17

Odgovor svetovalke

Pozdravljen!

Odselitev od doma zahteva finančno in psihično zmožnost, da kot odrasla oseba poskrbiš zase brez opore staršev. Zapor, kot si najbrž že sam ugotovil ni najboljša rešitev, je mnogo drugih, ki niso nezakonite. Ena od teh je, da se zaposliš in si priskrbiš stanovanje.

Ne vem sicer ali si študent ali že delaš. Če si že zaposlen je pot od doma veliko lažja, kot pa če si še finančno odvisen od staršev. Ne vem kako se sicer razumeš s starši, a odkrit pogovor med vami bi bil zagotovo dobra pot, da boš sprejel čimbolj optimalno rešitev.

Lep pozdrav,
Tina Rzeničnik Uršič, mag. psihologije
čudak
Objave: 4

ObjavaNapisal čudak » 07 Avg 2019 20:52

Pozdravljeni!
Hvala za odgovor! Vem, minilo je veliko časa, da sem se odzval, ampak sem imel delo. Žal je dejstvo, da sem dokončal šele 3 letnike od štirih srednje šole (dvakrat sem ponavljal 3. letnik), tako da lahko na službo kar pozabim. Da bi se pa s starši pogovoril pa ni šans. Mogoče se nekaterim zdi, da zahtevam nevem kako veliko in da naj kar živim pri starših, ampak jaz imam določene standarde in ne maram svojih staršev.
V upanju na svetlejšo prihodnost,
čudak
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 13 Avg 2019 10:18

Odgovor svetovalke

Če si finančno še odvisen od staršev nimaš veliko izbire. Staršev si ne izberemo sami, so pa naši in tako pač je. Če se z njimi nočeš pogovoriti je to tvoja pravica, ki pa seveda nosi s sabo tudi posledice, v tvojem primeru torej tvoje nezadovoljstvo. Odločitve sprejemamo sami, če si se tako odločil tudi prav. Letošnje šolsko leto se potrudi dokončati šolo in si mogoče nato najti službo, potem pa ti bo zagotovo lažje.

Lep pozdrav,
Tina Rzeničnik Uršič, mag. psihologije