Psihiater

Vprašanja na tosemjaz.net.
Zvezdizvezdica

Psihiater

ObjavaNapisal Zvezdizvezdica » 08 Jul 2019 21:43

Zanima me kako poteka pregled pri psihiatru .
Bila sem namreč na urgentni psihiatrični pomoči zaradi samoposkodb in custvenih težav.

In oni so me napotili k psihiatru .Tako ,da morem sedaj iti k psihiatru v zdravstveni dom .

Zanima me kako vse skupaj zgleda.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Psihiater

Uredništvo » 10 Jul 2019 08:36

Odgovor svetovalke

Pozdravljena.

Najbrž so te napotili k pedopsihiatru, ki je otroški zdravnik, zagotovo prijazen in pozoren.
Ko boš prišla v zdravstveni dom, boš najprej poiskala vrata njegova ambulante. Po vstopu boš najprej spoznala medicinsko sestro, ki bo vzela tvojo zdravstveno izkaznico, te vpisala in pripravila dokumentacijo (papir v katerega si bo zdravnik beležil kratke zaznamke). Ko se bo mesto sprostilo za tvoj čas, te bodo povabili k njemu. Vem, da boš imela "cmok" v grlu, da se ti bo morda tresel glas ali šibila kolena. To je čisto običajna reakcija za nas vse, kadar se spuščamo kam v neznano. Takrat pomisli in si zamisli: Tukaj sem, da dobim pomoč. Morda me bodo končno in prvič razumeli, videli, začutili, sprejeli in mi pomagali. Prav vsi potrebujemo kdaj (običajno velikokrat) pomoč in podporo.

V času pregleda - pogovora z njim bo pogovor vodil on sam, ti pa poskušaj slediti in mu zaupati. Če boš lahko govorila čim bolj sproščeno, boš že prvič "na konju", če ne, pa se bo le-to zgodilo kasneje.

Po prvem obisku bo drugi "tekel kot po maslu". Ti pa boš postajala vse bolj zavedajoča kako pomembno je pred izzivi v življenju reagirati z akcijo, ki ni beg.

Želimo ti, da premagaš svoj strah in se odpreš tudi v vsem drugem v življenju.
Polona Kuzman, univ. dipl. sociologinja in varstvoslovka
Kajaaa ena edina

ObjavaNapisal Kajaaa ena edina » 12 Jul 2019 13:03

Bila sem pri psihiatru dobila sem za 3 mesece tablete .

On pa me je tudi napotil sedaj še k klničnem psihologu.
Zanima me kako je pa pri kliničnem psihologu?

Lep pozdrav.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 15 Jul 2019 07:23

Odgovor svetovalke

Pozdravljena,

Tudi pri kliničnem psihologu/psihologinji bo podobno, le s to razliko, da boš lahko z njim/njo gradila odnos zaupanja skozi daljše časovno obdobje. Srečanja bodo pogosta, po dogovoru.
Vztrajaj in zaupaj, saj se boš zagotovo lahko veselila svojih napredkov.

Lep pozdrav,
Polona Kuzman, univ.dipl.sociologinja in varstvoslovka