Nda se mi vec

Vprašanja na tosemjaz.net.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Nda se mi vec

Uredništvo » 15 Jul 2019 12:27

Odgovor svetovalke

Zmenjeno, nič več ti ne bom omenjala strokovno pomoč psihologov, psihiatrov. Kot razumem, z njimi nimaš dobrih izkušenj.

Je že tako, da je vsak strokovnjak obenem tudi, ali pa najprej, človek. Z nekaterimi se ujamemo, najdemo stik, z drugimi spet ne. Ko smo občutljivi, krhki, je samo ena beseda, nepričakovana kretnja, telefon med našim pogovorom dovolj, da se nit povezanosti prekine, pretrga.

Torej ostajava v najinem poletnem pomenku. Tudi meni bi bilo ljubše, ko bi si dopisovala o bolj veselih doživetjih, o počitniških vtisih. Naj povem, da cenim tvojo odločitev, da delaš. Odkrito si priznal, da predvsem zaradi denarja. Da pomagaš družini. Spoštujem te, tebe osebno in tvojo odločitev. To je zrela, nesebična gesta. Tvoje delo tudi drugi prepoznajo kot dobro, uspešno, zlasti stranke. To šteje največ.

Zdaj samo sebe zalotim v ugibanju, na katerem podočju delaš? Je to gostinstvo, turizem? Pa pustiva to, naj ostane zastrto.

Kako preživljaš preostanek dneva, svoj prosti čas? Imaš kakšnega konjička ? Kaj bereš, poslušaš glasbo? Prav glasba močno vpliva na naše razpoloženje, pa branje tudi. Ko si na tleh, poišči glasbo, ki te dvigne. Ali preberi nekaj pesmi, ki imajo zate močno sporočilo.

Spraševanje o sebi, o smislu življenja, gre vedno v korak z odraščanjem, dozorevanjem. Brez velikih vprašanj, ki jih razrešujemo, ni velikih dejanj. In ti si močan, velik fant. Tako te vidim. Čakam na tvoj odziv.

Žarka Brišar Slana, univ. dipl. psihologinja
youcandoit

Re Nda se mi vec

ObjavaNapisal youcandoit » 15 Jul 2019 13:32

Uspelo ti bo
ImDone

ObjavaNapisal ImDone » 15 Jul 2019 21:09

Delo je v gostinjstvu kjer je dosti turistvo je dosti dosadnih ljudi ampak je tudi zanimivih ki se znimi pogovarjam so iz celega sveta (Amerika, nemcija, avstralija itd itd) spoznavanje tujih ljudi mi je zanimivo in se rad znjimi pogovarjam ko ni prevelike guzve (mislil sem da bom biu len ampak pohvale sem dobil) ni problem delati moj najveci problem je ker ne cutim ljubezni od koga drugega ker se pocutim sam .. potem muska brez tega ko grem nekam sam nemorem ker me potem misli premagajo tako da pesmi mi med hojo nekam sam kar omaknejo misli.. musko vec ur na dan poslusam to je lahko bi se reklo del mene.. knjige vec ne berem nevem zakaj ker mi rata dosadno po njih (par let nazaj sem lahko roman prebral v dveh dneh zdaj nic vec) ko pridem domov zaigram kaj na racunalniku pojem nekaj in grem spat potem spet delat in spet isto ker nimam kaksnega prijatla da bi sla na pijaco v mojem mestu kar bi blo vredu ce bi.. sodelovka kar je mlajsa od mene me je prakticno rekla da sem glup in par drugih stvari kar mi delo znjo cist voljo v nic spravi .. delam kakor sem rekel da placam kaksen dolg in da si kaj koncno svojim denarjem kupim sebi.. solo sem si zbrau z racinalniki kar je nekaj zs cim sem se celo zivljenje ukvarjal znimi .. edino kar mi tudi malo drzi zivega je misel da bom gdaj sel v ameriko ce ne zivel usaj obiskati kar je nekaj kar sem bil “obseden” z od 5ega leta starosti (vem je cudno) sam to je ena od mojih najvecjih zelja.. nikoli nisem sanjal da i veliko denarja imel to me ne veseli veseli me da bi enkrat imel kaksno hiso druzino dovol dobro delo da lahko malo denarja porabim usake tolko kar tko to je zame sanjsko zivljenje ampam imam obcutek da tega nebo... kot otrok sem bil nonstop vesel nasmejan tudi ko sem bil v bolnici pa veliko cevi in aparatov okol mene iz mene zdaj pa ne depresiven grd rumene zobe (nekako imam “fobijo do zobarjev”) kar me je kar sram sam zto nic ne nrdim nevem zakaj.. mislim na smrt vsak dan al isto zato nic ne naredim... ker prihajam iz verne druzino nevem vec al verjam v to vero ali pa celo v boga... zgubljen sem v svojih mislih
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 19 Jul 2019 10:34

Odgovor svetovalke

Po mojem je tvoje delo res zanimivo, pestro, pravzaprav si v njem odkril nek širši smisel, morda tudi kot izziv za sanje, ki so čisto realne, življenjske. Oditi v Ameriko, npr. V času šolanja in študija je za to veliko možnosti, in če imaš nek določen cilj, ga je vsekakor moč doseči.

To, da te pohvalijo, in da so zlasti gostje zadovoljni s teboj, je še dodatna nagrada. Seveda pa s sodelavci ni vse enostavno, na tisto dekle, ki te žali, kar pozabi. Dekleta imajo čisto svoj okus, meni pa je tudi čudno, da nekdo nekoga proglasi za "glupega" kar tako, na pogled ali prvo izkušnjo. Pa saj veš, v življenju, vsepovsod srečaš dobronamerne osebe in tudi take, ki to niso.

Razmišljam, verjetno te je življenje v bolnišnicah kar zaznamovalo, čeprav si bil smejko, kot praviš. Borec. To ti je vzelo veliko energije, in to, da si zdaj bolj brezvoljen, morda včasih tudi depresiven, je verjetno povezano s tvojim otroštvom. Saj ni možno biti ves čas nabit z energijo in nasmejan, vse v življenju je nekako v ravnotežju. Sama sreča, da te je optimizem držal pokonci, ko je bilo to zate življenjskega pomena. Zdaj pa si skoraj že odrastel, in dejstvo, da greš spet v šolo v zvezi s stvarmi, ki te najbolj zanimajo, ti bo olajšalo vživljanje med vrstnike. Bodi to, kar si . Našel boš družbo zase, prepričana sem. Zdaj pa skoraj nimaš časa zanjo, delo in počitek, vmes glasba, za sprostitev, sanjarjenje. Ko te bo spet zamikalo brati, boš posegel tudi po knjigi.

Zobarja pa kar poišči, vsaj za kontrolo. Redki ljudje imajo naravno snežno bele biserne zobe, večinoma imamo razne odtenke od bež, rumenih do umazano belih, ne glede na čiščenje in vzdrževanje zob. Čeprav ne kadimo. Skrb za zobe je zelo pomembna, ne le zaradi lepega videza, zdravje se začne v ustih, kjer grizemo. Pa tudi bolečin pri zobarju ni več treba trpeti, če je kaj bolečega, dajo injekcijo. Tudi sama sem bila velik zajec, zdaj pa grem z lahkoto. Prav danes. No, ne z veseljem, če povem odkrito, vsekakor pa brez strahu.

Da zaključim, za danes: sanjajva naprej. Kdor nima želja, mu je življenje prazno. Ti jih imaš, torej si bogat. Uživaj v tem!

Žarka Brišar Slana, univ. dipl. psihologinja
Kje si

ObjavaNapisal Kje si » 20 Jul 2019 09:39

Gremo na drink. Magar u tvoj šiht men je useen

Js tud nimam prjatlov uf že dolg
Posledično tud babe ne.

Nebi smel bit tolk pred kompom ampak je ok

Piš na g?mail tz1tz2tz3
Bomo šli u kakšn klub, da bi šu sam se mi debilno zdi ker sm ne-socialen. Odpiš jes rabm družbo