Prosim pomagite glede fotra

Vprašanja na tosemjaz.net.
jkhrkqrku

Prosim pomagite glede fotra

ObjavaNapisal jkhrkqrku » 10 Mar 2019 21:18

okej za zacetek bi samo povedala da je to namenjeno tudi drugim ki imajo podobne težave zato se mirne duše vspodaj lahko tudi razpišete iz duše...
no moja zgodba se začne lani nekje januarja ali februarja. moj ati naju (mene in mojo mami) je zapustil ko sem bila še dojenček no ubistvu malo preden sem se rodila. nikoli nisem vedela veliko o njem razen imena in priimka. tudi stikov nimam z njim. lani februarja ali januarja me je prešinila misel nanj in da bi rada izvedela več o njem zato mi je mami povedala marskikaj. njej se je zdelo malo čudno da sem kar iz nenada vprašala po njem. no saj ni važno. nato me je zanimala se njegova plat zgodbe oz. hotela sem navezati stike z njim. napisala sem mu sms da me zanima če bi se lahko nekdaj v prihodnosti spoznala z njim. pošljem sporočilo. čakam in čakam ni odgovora. čakam do danes a še vedno ni bilo odgovora. prejšnji mesec sem spet pomislila nanj in kako bi ga rada spoznala in kako bi rada spoznala njegovo družino in moja dva pol bratca. zato sem se odločila in ga poguglala da lahko najdem njegovo fonsko. svoji mami nisem nič govorila o svojem planu o tem sem samo govorila s svojo najboljšo prijateljico. kadar sem z njo se počutim bolj pogumno da bi naredila določene stvari. zato mu napišem dober dan. kmalu sem dobila sporočilo nazaj v njem je spraševal kdo mu želi dober dan. bila sem zelo živčna. nisem mu še hotela razkriti kdo sem zato sploh nisem odgovorila na njegovo vprašanje malo sva si pisala rekla sem mu da nisem stranka in da želim samo odgovore in resnico hotela sem mu malo namigniti a ocitno ni ugotovil. rekla sem da mislim da še nisem psihično pripravljena da bi se soočila z njim (spet nekakšen namig a ni dojel) sploh mu ni bilo nič jasno zato sem se potem odločila da mu ne razkrijem kdo sem in da mu neham pisati. samo zdaj mi gre skos po glavki a mu je sploh mar zame a sploh kdaj pomisli da ima hčerko na katero je očitno pozabil... rada bi mu spet pisala in mu povedla kdo sem , rada bi ga kar na dom šla obiskat in mu pozvonila na vrata in rekla dober dan a veste kdo sem? vse to bi rada naredila vmes ko še imam priložnost to narediti in mogoče navezati kakšne stike z njim. rada bi slišala njegovo plat zgodbe in zanj ima toliko vprašanj da jih je dejansko preveč. vse to mi gre po glavi med tem ko sem stara samo 12 let, septembra 13 in bi mi moralo biti bolj mar za šolo a mi to preprosto ne gre iz glave. prosim pomagajte mi
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Prosim pomagite glede fotra

Uredništvo » 12 Mar 2019 09:16

Odgovor svetovalke
Draga mladenka!

Popolnoma naravno in normalno je, da želiš spoznati svojega očeta. Razumem pa te, da se bojiš, kakšen bo njegov odziv. Mislim, da se najbolj bojiš tega, da bi v celoti odklonil pogovor s teboj, oz. se sploh ne bi odzval tvojemu vabilu. Toda če ne boš naredila odloćilnega koraka pri vzpostavitvi kontakta, tega ne boš nikoli vedela. Zato pogumno.

Napiši mu, kdo si in da si začutila potrebo in željo, da bi ga srečala v živo. Nahujše kar se ti lahko zgodi je, da bo v celoti odklonil srečanje in ti povedal, da ne želi imeti nobenih kontaktov s teboj. To bo sicer zelo, zelo bolelo, toda vedela boš pri čem si. Ko mu boš pisala, se torej najprej predstavi in opiši svojo željo po srečanju z njim. Vljudno ga zaprosi, kdaj in kje bi mu ustrezalo, da se
dobita. Ko bosta skupaj, pa mu nikar ne začni težiti z vprašanjem, zakaj je odšel, ko je bila mamica s teboj noseča. Ne veš, kaj se je takrat dogajalo in ne veš zakaj je tako reagiral kot je. Morda bi danes naredil drugače, morda tudi ne. Pusti mu, naj sam pove, če misli, da je to potrebno.

Draga mladenka. Bodi pogumna, napiši pismo in mirno počakaj na odgovor. Bodi pa pripravljena na oba scenarija. Eden ni najlepši, je pa možen. Drugi scenarij pa seveda vsebuje srečanje z njim. In še enkrat. Ko bo prišlo do srečanja, ne bodi napadalna, užaljena in prizadeta, ker verjetno ne poznaš celotne zgodbe.V ospredju naj bo samo tvoja želja po tem, da ga vidiš in se z njim pogovoriš.

Želim ti, da bi vzpostavila dober odnos z očetom.

Lepo te pozdravljam in želim vse dobro.
Mag. Maja Krajnc, univ. dipl. sociologinja in politologinja