stres

Vprašanja na tosemjaz.net.
pika327644

stres

ObjavaNapisal pika327644 » 10 Jan 2019 17:49

Zdravo!
Hodim v sedmi razred osnovne šole. V razredu se z skoraj vsemi sošolci razumem in se z njimi vedno pogovarjam. Ampak problem je da se nikoli ne morem sprostiti. Vedno ko sem v šoli se začnem zelo potiti in to lahko vsak opazi. Potim se neglede na to če mi je vroče ali me zebe. Prosim odpišite hitro.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: stres

Uredništvo » 11 Jan 2019 11:51

Odgovor svetovalke

praviš, da se vsak dan v šoli potiš, sklepaš da je vzrok v tvoji nesproščenosti.

Torej se potenje pojavi samo v šolskem okolju ali si opazil, da se pojavlja tudi kje drugje? To je pomembno vedeti.
Napisal si, da se s sošolci razumeš, si razmišljal kaj bi bil vzrok tega da se v njihovi družbi ne moreš sprostiti? Je morda razlog to, da nisi sproščen zato ker v njihovi družbi nisi to kar si oziroma si sam ne dovoliš biti. In se zato na nek način pretvarjaš? Da jim ugajaš? In te je podzavestno strah da bi te 'zasačili'? Ali pa je v bližini simpatija in telo reagira na svoj način? Potenje je ponavadi znak večjega strahu ali živčnosti. Dobro bi bilo, če v dani situaciji opazuješ o čem razmišljaš, ko si v družbi sošolcev, kako se vedeš. Morda boš spoznal, kaj je tisto kar te naredi nesproščenega.

Če želiš sporoči svoje ugotovitve.

Želim ti vse dobro!
Urška Koštomaj, dipl. psihologinja (un)
Dane

Re: stres

ObjavaNapisal Dane » 11 Jan 2019 12:34

Uporabi deodorant mogoče ti bo pomagal
Bodi samozavesten, zaupaj vase