Avtizem

Vprašanja na tosemjaz.net.
SSimon

Avtizem

ObjavaNapisal SSimon » 26 Dec 2018 10:31

Pozdravljeni jaz imam motnjo v duševnem razvoju imam avtizem me razumete?

Skrbi me, če bom lahko dobil kako punco ?

se lahko se prijavim v Ljubezen po domače? kaj pa avdicija za snemanje Reka Ljubezni ali kje potrebujejo mlade igralce Itd ?

Hvala za odgovor
Lp Simon
R700

Re: Avtizem

ObjavaNapisal R700 » 26 Dec 2018 22:43

Ja in
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 31 Dec 2018 13:37

Odgovor svetovalke

Pozdravljen, "Simon",

vesela sem, da si obrnil name. Kot si zapisal, imaš avtizem in vesela sem, da o tem tudi govoriš tako odkrito. Namreč do duševnih motenj, obiskov pri psihologu ali psihiatru in vsemu, kar je s tem povezano, ljudje še vedno gojijo precejšnjo stigmo, kar seveda ni prav, saj gre za bolezen, ki je podobna vsaki drugi.

Lahko razumem tvojo bolezen ter stisko in vprašanja, ki ti jih povzroča. Verjamem, da to vpliva na tvoje funkcioniranje v vsakdanjem življenju in razumljivo je, da razmišljaš tudi o tem, kako bo to vplivalo na tvoje življenje v prihodnosti. Kot si zapisal, te skrbi, ali boš zaradi svoje bolezni lahko dobil kakšno punco. Vedeti moraš, da kljub svoji bolezni nisi nič drugačen od ostalih: vsak od nas ima določene težave, hibe, ki ga na določen način vsakodnevno ovirajo in mu povzročajo skrbi. A kljub temu je vsak od nas nekaj edinstvenega, posebnega in neponovljivega. Prav zaradi takšnih in podobnih lastnosti, ki jih imamo in na nek določen način "etiket", saj nas zaznamujejo, smo nekaj drugačnega. Zato za vsakogar od nas nekje obstaja sorodna duša, nekdo, ki nas sprejme takšne, kot smo, nas spoštuje in ima rad. Bodi to kar si, ne sramuj se svoje bolezni, saj sem prepričana, da imaš področja, ki so zelo močno razvita - dosti bolj kot pri ostalih.

Nobene poti v življenju ti zaradi tega niso zaprte ali prepovedane. Saj nisi nič manj vreden kot ostali, da bi moral biti zaradi česarkoli prikrajšan! Zato le pogumno in z veliko volje naprej!

Vse dobro ti želim,
Anja Knez, dipl. psihologinja (un)
Simon Štiblar
Objave: 8

ObjavaNapisal Simon Štiblar » 03 Jan 2019 20:11

Zelo lepo ste napisali res sem hvaležen za odgovor
Sem večkrat prebral in bom še ko bom spet žalosten
v šov Ljubezen po Domače se naj prijavim da bom dobil punco?
Hvala za odgovor
Lp Simon
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 05 Jan 2019 21:52

Odgovor svetovalke

Ponovno pozdravljen, Simon,

zelo sem vesela, da si se v mojem odgovoru našel in da ti je pomagal. To je tudi naš namen: biti opora mladim, vam prisluhniti in podati določene usmeritve.

Glede omenjenega resničnostnega šova pa sledeče: kot si lahko najverjetneje spremljal po televizijskih ekranih, je to eden od možnih načinov iskanja partnerja, a vendar za razliko od ostalih, si v tem primeru izpostavljen kameram. Glede na to, da čeprav nisi omenil tvoje starosti, sklepam, da si mladostnik, boš imel še ogromno možnosti novih spoznanstev v vsakdanjem življenju in ni potrebe, da že na samem začetku obupuješ in se udeležuješ takšnih in podobnih šovov. Obstaja mnogo drugih načinov, katera verjamem, da poznaš (kot na primer razna spletna omrežja, kjer pa moraš biti zelo previden z razkrivanjem podatkov, pošiljanjem fotografij in podobno), prav tako pa kot sem že rekla, boš z odraščanjem deležen novih stikov, spoznaval boš nove ljudi in verjamem, da boš našel dekle, ki te bo cenila, sprejemala takšnega, kot si, te imela rada in spoštovala.

Daj si priložnost, da se z ljudmi postopoma spoznavaš, da pride pravi čas, ko bo v tvoje življenje stopila pomembna oseba. Zavedaj se namreč, da to, kar preko ekranov vidiš v različnih šovih, ni najbolj realna slika življenja in da mnoge partnerske zveze tega pritiska ne zdržijo, predvsem pa posamezniki nimajo dovolj časa, da se resnično spoznajo in ugotovijo, ali sodijo skupaj. Za uspešno zvezo je namreč potrebno prehoditi dolgo pot, sorodno dušo resnično spoznati, njene prednosti, pa tudi kakšno pomanjkljivost in za to je potrebnega več časa kot pa samo izpostavljenost pred kamerami v času snemanja.

Želim ti vse dobro še naprej,
Anja Knez, dipl. psihologinja (un)
MojOdgovor

ObjavaNapisal MojOdgovor » 06 Jan 2019 15:17

Živjo!

Ne vem sicer koliko ti bo moj odgovor pomagal, vendar brat od mojega fanta ima avtizem in je vseeno našel punco zase. Pred tem pa je imel nekaj sicer ponesrečenih izkušenj, ki pa se jim danes z veseljem nasmeji. Na primer enkrat, ko si je dopisoval z nekim dekletom, za katero se je nato izkazalo, da je pravzaprav fant. Ampak je pa na takšen način dobil najboljšega prijatelja. Tako da ne skrbi - tudi zate je zunaj nekdo poseben, ki te bo sprejel takšnega, kot si, in te osrečil.

Kar pa se tiče šovov, pa ti prijave na to ne priporočam, ker je dejstvo, da so šovi nekaj, kar ta kapitalistični sistem uporablja kot način, da služi, saj se lahko ljudje tam norčujejo iz (se opravičujem izrazu) "bedakov." Ti pa to vsekakor nisi, zato nikar ne počni tega.

Lep pozdrav,

MojOdgovor
Simon Štiblar

ObjavaNapisal Simon Štiblar » 23 Feb 2019 12:22

Pozdravljeni lepo prosim da pokličete mojo mamico zelo nujno je lepo prosim in želim začeti hoditi k Psihologinji samo ne vem kateri in kateri kraj dam telefonsko od moje mamice?
Hvala za odgovor
LP Simon
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 25 Feb 2019 09:50

Pozdravljen, Simon,
odgovorili ti bomo na tvoj elektronski naslov.

Lep pozdrav iz uredništva.
Simon Štiblar

ObjavaNapisal Simon Štiblar » 13 Mar 2019 20:12

Pozdravljeni sva bila z mamico pri Posvet kaj predlagate naj tudi ati in babica gresta z nama ? jaz preveč govorim? in imam ljudi pod komando? in mi z motnjami smo smotani? če bosta šla nič ne pomaga ker sta škorpijona moja mamica gre na Operacijo zapestnega prehoda karpalni kanal in nevem če bosta pomagala? bova se z mamico odmaknila in šla k stričeku in k babici da se ne bomo se spoklali se in mi mladostniki in madlostnice
Hvala za odgovor
LP Simon
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 14 Mar 2019 08:36

Pozdravljen, Simon,

v kolikor sta bila z mamico v svetovalnici Posvet, predlagam, da se o vsem kar te zanima, pogovorita s svetovalko/svetovalcem v živo.
V kolikor mamica ne bo mogla s tabo, naj gre s tabo oče ali babica, kot si predlagal.

Lep pozdrav iz uredništva.