Trebuh

Vprašanja na tosemjaz.net.
Suhcenadebeluška

Trebuh

ObjavaNapisal Suhcenadebeluška » 05 Nov 2018 02:22

Živjo!
Visoka sem 173 cm in imam 59 kg. To naj bi bilo idealno za me. Seveda mi vsi govorijo, da sem suha in vse. Jaz se tako ne počutim, saj imam nekaj špeha na trebuhu. Zelo si želim imeti raven trebuh. Zanima me kaj naj naredim? A obstajajo kakšne vaje, ki jih lahko delam doma, ker mi starši ne pustijo, da grem v fitness.? A se da z vajami priti do ravnega trebuha ali moram začeti zgubljati kg?
Liza 123

Re: Trebuh

ObjavaNapisal Liza 123 » 05 Nov 2018 14:38

Pozdravljena!

Imava zelo podobne tezave. Sama vsak dan naredim 50 trebusnjakov in sem pridobila misice na trebuhu. Vseeno bi tudi jaz rada dodatno shujsala,zato pa se zdravo prehranjujem (ker imam tudi sladkorno bolezen),pomaga tudi tek,sprehodi,pohodnistvo...
Ceprav tudi meni govorijo da sem suha se tudi jaz ne pocutim prav dobro v svojem telesu. Te razumem.
Upam da ti uspe.
Lp
Suhcenadebeluška

ObjavaNapisal Suhcenadebeluška » 06 Nov 2018 22:24

Hej!
Hvala za odgovor. Zanima me samo čez koliko časa si delala trebušnjake, da si prišla do mišic? Upam da razumeš kaj mislim.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 20 Dec 2018 13:11

Pozdraljena,
opravičujemo se ti, ker še nisi prejela odgovora svetovalca.

Poskrbeli bomo, da boš odgovor v kratkem prejela.

Lep pozdrav iz uredništva
Liza 123

ObjavaNapisal Liza 123 » 20 Dec 2018 15:22

Hej!
V kakšnem mesecu (približno) se mi je že poznalo.
LP
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 11 Jan 2019 05:38

Odgovor svetovalke

Pozdravljena!

Žal maščobe ne moremo izgubljati samo na mestih, kjer si želimo. Tudi vaje pri tem ne pomagajo. Pomagajo pa (npr. trebušnjaki), da telo izgleda lepo oblikovano in skladno. Glede na to, da je tvoja teža idealna, ti hujšanja, samo zato da bi izgubila nekaj masčobnih zalog na trebuhu, ne bi priporočala.

Pri vajah za moč pa ni samo pomembno, koliko časa jih izvajaš, ampak tudi kako intenzivne so. Vsakič mora biti obremenitev mišic tolikšna, da greš do konca svojih zmogljivosti. Izvajati pa jih je treba redno. Takrat se lahko rezultati poznajo že po nekaj tednih.

Lep pozdrav,
Sanja Vulović, dr.med.