ne vem

Vprašanja na tosemjaz.net.
Lunaspetjaz

ne vem

ObjavaNapisal Lunaspetjaz » 12 Sep 2018 23:49

Bila sem s svojim modelom in ljubila sva se. Mene je pričelo zelo boleti. Rekla sem mu, da naj neha, a ni hotel. Rekel je, da moški morajo do konca. Zamižala sem in počakala, nato pa držala odprta usta, ko je on krožil mojo glavo, vemo v kaj.
Stekla sem domov in ne vem, kaj je to bilo in tudi, kako se naj po tem počutim. Ljubeznivost je šla v grobost v nekaj trenutkih...
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: ne vem

Uredništvo » 17 Sep 2018 14:53

Odgovor svetovalca

Pozdravljena Luna, tvoje pismo je kratko, a polno vprašanj….a najprej moj občutek glede tega, kaj se je zgodilo. Brez dvoma se je vajino ljubljenje sprevrglo v nasilje, spolno nasilje. Rekla si mu naj neha, to bi moralo biti dovolj, da bi res nehal. Nobeno opravičevanje ali razlaganje (da moški morajo do konca) z njegove strani ne more dogodka prikazati v drugi luči. Kot praviš, ljubeznivost je šla v grobost…. Žal ne vem koliko časa se poznata, kakšen je vajin odnos, ali sta bila že večkrat intimna, za kakšno spolno prakso gre…………

Kako naj se počutiš?, ker je od takrat preteklo že nekaj časa, so se morda občutki že zjasnili….najbrž pa glede na tvoje pismo nam, niso dobri. Se počutiš samo neupoštevano, ali tudi ponižano, posiljeno? Kaj boš s svojim modelom? Ostaja »tvoj«?, te glede na grobost in neupoštevanje še zanima? Boš prijavila spolno nasilje? Je med vama tolikšna starostna razlika in si ti še mladoletna, da gre za kaznivo dejanje?

Upam da sem ti vsaj deloma odgovoril z vprašanji in da se boš lahko odločila, kaj je za storiti.

Lep pozdrav,
Heliodor Cvetko, psiholog in psihoterapevt iz Svetovalnega centra Maribor.