Ljubezen

Vprašanja na tosemjaz.net.
OffDutty

Ljubezen

ObjavaNapisal OffDutty » 08 Maj 2018 15:38

Ojla
ze nekje od novembra sem zaljubljena v 1 leto starejsega fanta (9.razred).
Na zacetku se mi je zdelo, da je tudi on zainterisiran v mene, ampak se je februarja izkazal, kokr da me je pozabu - da ne cut vec nc do mene. Pac k smo mel neko malo skupino je biu on z mano in je sm js pisala on je pa to pol prebrou in se je moja sosolka zacela smejat njegovm glasu in pol sm se js. On je to ignoreru sam se mi zdi da mi je ze takrt kej zameru 😔 Na instagramu me je isto ze followu (na privatu) k sm pa js dala prosnjo (1 mesc ce ne vec) nazaj me pa ni sprejeu, sploh mi ne gleda vec storya XD ampak kul pustmo zdj to... u petk sm zvedla da gre on isto kokr js na koncni izlet neki in ja... problem je ker so tm "fejmici" se in na autobusu mu nebi povedala. Pac ful me ze matra da mu povem sam ne morm... dans (8.maj) pa sm se neki pogovarjala s sosolko o njem pa se o enm k mu je isto ime in je sosolka rekla tm je (10 metrou stran) pr stopnicah in sm se ubrnla in ga vidla in pol sm se zacela sekirat da je slisu in sm rekla fak in sla stran od sosolke inje blo pomoje ful opazno 💔 zgleda kokr da ga ne maram alpa neki 😕 zdej bomo sli na ta izlet in se mu hocm cimbl prblizat (da bova usj frenda alneki)...
Ni me strah povedat sam strah me je odgovora... kokr nobenga ni strah visine, sam jih je strah da padejo 😖
Nebi lih direktnga pristopa pa da mu sam recm, nasmehnla se mu tud nebi kr je sam med odmori in jih je poun na hodniku.
Prosm da probate odgovor pred 15.majem, da se predelam kaj bom nrdila, ker 17.maja gremo. Vem da je se veeeeelik hujsih tezau, ampak mi pomen velik 💖 hvala
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Ljubezen

Uredništvo » 09 Maj 2018 14:17

Odgovor svetovalke

Pozdravljena.

Hvala za tvoje pisemce. Menim, da je super, da si mu pripravljena povedati, kaj čutis, je pa težko "uganiti", kaj on čuti do tebe in ali ti je kaj zameril, slišal kaj si govorila in tako dalje. Ljudje smo včasih smešna bitja in se preveč obremenjujemo, kaj si drugi mislijo o nas, so morda jezni na nas... Večina težav v odnosih v resnici izvira iz strahu pred zavrnitvijo. Tudi ti si ugotovila, da te je v bistvu strah, kako se bo odzval. To je popolnoma normalen občutek, ki ga boš lahko premagala le tako, če se boš izpostavila in preverila, kaj on čuti do tebe. Če ne čuti enako, je dobro, da to čim prej izveš, četudi bo bolelo. Tako boš vsaj dobila priložnost, da greš naprej in ga pozabiš. Če čuti enako, pa boš dobila, kaj si želela. Tudi on morda (podobno kot ti) ne ve točno, kaj bi s svojimi občutki, kar lahko vodi do tega, da jih skuša skriti, se boji, da bi bilo očitno...

Kar se tiče pristopa, predlagam, da slediš svojemu občutku in bodi ti ti. Na tvojem mestu ne bi bila preveč direktna in ne bi naredila nekaj, kar ni v skladu s tabo - se pravi s tvojo osebnostjo. Poskusi biti naravna, pa četudi boš imela veliko tremo. Pa bodi še naprej tako pogumna, saj sta iskrenost in odkritost veliki vrlini - le tako boš namreč ugotovila pri čem si, brez ugibanj in sumničenj. Karte na mizo in pogumno naprej.

Srečno!

Marjetka Gojkošek, mag.psih.