šolska torba...preteška??

Vprašanja na tosemjaz.net.
dove13
Objave: 26

šolska torba...preteška??

ObjavaNapisal dove13 » 29 Mar 2018 19:13

hey mam eno vprašanje:
-sem 8 razred OŠ
-zanima me koliko mora tehtati moja šolska torba
jaz imam 14 let tehtam 60kg in sem ženskega spola
velika sem pa okoli 171cm
Prosim za čimprejšni ogovoor v roku 1-3 dneh.HVALA.
MENE ŽE BOLIJO RAMENA IN MAM V TORBI VSE KAR POTREBUJEMO NEVEM ZAKAJ NE BI V ŠOLI PUŠČALI NPR.DELOVNIH ZVEZKOV ČE TAKRAT NIMAMO NALOGE.
Hejč

Re: šolska torba...preteška??

ObjavaNapisal Hejč » 01 Apr 2018 16:25

nevem kolko si stara ampak ti iz lastnih izkušenj povem da to ni dobro.odvisno kaka je urejenost sole.mi ko smo bili v 1.triada smo seveda vse puščali v šoli.ampak sedaj smo višji razredi in nimamo svojih poličk da bi odlagali stvari.mamo samo pod mizo nekj za odložit zdej men bi blo mal tko da bi nekdo brskau po tvojih rečeh.vo če pa mate omarico pa seveda lahko pustiš tam
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 02 Apr 2018 22:21

Odgovor svetovalke

Pozdravljena,

problem, ki ga opisuješ postaja dandanes vedno bolj pogost. Zasledila sem, da več kot 80 odstotkov otrok nosi pretežke torbe, kar je zaskrbljujoče. Zakonsko sicer ni določeno, koliko mora šolska torba tehtati, obstajajo pa priporočila. Ta pravijo, da bi naj šolska torba tehtala desetino posameznikove teže (v tvojem primeru je to 6 kilogramov). Še enkrat pa poudarjam, da so to le priporočila.

Naj ti podam nekaj predlogov, s katerimi bi si olajšala nošenje težke torbe. Ali imate v šoli omarice? Če ja, potem ti predlagam, da učbenike in (delovne) zvezke puščaš tam. Seveda v primeru, da za naslednji dan nimate naloge ali pa da se iz teh zvezkov ne rabiš učiti. Tako si domov neseš le to, kar potrebuješ za pisanje domače naloge ali za učenje, prav tako pa boš tudi v šolo nosila manj, saj boš večino zvezkov tako ali tako že imela v šolski omarici. Če v šoli nimate omaric, bi bila torba na koleščka ena izmed najboljših alternativ. Če te bolijo ramena, bi bila to odlična rešitev, saj ti torbe ne bi bilo treba nositi, ampak bi jo samo vlekla za seboj. V primeru, da obdržiš svojo torbo, pa ti predlagam, da je ne nosiš le na eni rami, ampak na obeh. Dobro je tudi, da torba ni spuščena prenizko.

Če ti nič od omenjenega ne ustreza, bi se morda lahko s kakšno sošolko dogovorila, da izmenično nosita učbenike v šolo. Na primer, en teden nosi ena, drug teden druga (seveda le v primeru, da učiteljica oziroma učitelj to odobri). Še ena rešitev bi lahko bila menjava zvezkov za mapo. Lahko bi imela mapo z listi papirja, v kateri bi imela zbrane vse predmete. Tako bi namesto vseh zvezkov za določen dan v šolo odnesla le nekaj listov papirja in jih po šoli vstavila v mapo.

Morda bi bilo tudi dobro, da se s tvojim vprašanjem obrnete na učitelje in vodstvo šole in jih seznanite z vašim problemom.

Želim ti čim lažjo torbo in čim več uspehov v šoli,

Eva Hršak, prof. ped.
Slovenski patriot
Objave: 18

ObjavaNapisal Slovenski patriot » 04 Apr 2018 18:07

Na tvojem mestu bi delal kakšne vaje za krrpljenje tamen ih hrbta kar se pa tiče torbe pa če lahko pusti zvezke za tiste predmete za kayere se nimaš namena uciti ali pa ni naloge kar v omarici, če jih imate
dove13

ObjavaNapisal dove13 » 04 Apr 2018 18:33

Hejč..ja sej sem napisala,da 14 let
dove13

ObjavaNapisal dove13 » 04 Apr 2018 18:34

Moja torba tehta od 7-9kg.
Gost

ObjavaNapisal Gost » 04 Apr 2018 20:46

Včasih je torba in narmnice narobe zasnovana- kupi novo pac pozanimaj se kasna je in verjetno bo mal drazja. Sam se splaca
dove13

ObjavaNapisal dove13 » 05 Apr 2018 13:40

Gost... ja ampak vsaka torba bo težka...nemorem nič puščat v šoli ker mamo al iz dzja pa mormo met pomoč al pa iz dzja in učbenika dn...
Hejč

ObjavaNapisal Hejč » 08 Apr 2018 10:54

odvisno če maš kako bol ravno torbo ti bo use lazlo nazaj in te bo boleu hrbet.lej js ti svetujem da če nimas podližene torbe udzadi da se jo kupš,ker se bo teža lepše razporedipa
Aja pa še en nasvet ko si boš xlagala stvari dej najtežje stvari k hrbtu najlažje pa čim dlje