Trava

Vprašanja na tosemjaz.net.
Hepl_id

Trava

ObjavaNapisal Hepl_id » 03 Dec 2017 15:02

Živjo!
Morda sem samo panična ampak prosim čim prej odgovorite. Danes sem opizila vrečko na poloci(očetovi) v sobi od staršev ko sem sesala. Na njej je pisalo Kajenje je slabo za pljuca. In glede na to da noben od mojih strsev ne kadi, se mi je zdelo zelo cudno. Zato sem jo odprla in noter je bila trava in tiste stvari za zvijanje. Sedaj skos mislim na to. Predstavljam si ocija kako kadi tisto travo in sploh nemorem vec enako gledat na njega. Morem nekomu povedat. Samo zdaj nevrm ali naj povem mami ali ne. Samo mene je strah za atija in nevem komu naj zaupam in kako naj mu pomagam. Z njim si ne upam govoriti.
Hvala.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Trava

Uredništvo » 07 Dec 2017 09:05

Odgovor svetovalke

Drago dekle.
Videti je, da te je slučajno odkritje očetove skrivnosti ali skrivnosti obeh staršev spravilo v stisko, saj te skrbi za očeta. Čutiš potrebo, da bi to odkritje dala iz sebe, saj te obremenjuje. Z očetom, praviš, da ne moreš spregovoriti. Predlagam ti, da se zaupaš mami, čeprav si v dilemi. Razumem te, da je neprijetno spregovoriti o takšni temi, a verjetno je še težje breme nositi v sebi. Počakaj na miren trenutek, ko bosta z mamo sami doma in ji zaupaj svoje skrbi. Po tem pogovoru pa bo naloga tvojih staršev, da to temo razčistita med sabo.

Bodi dobro.
Janja Mišič, univ. dipl. psih.