Depresija?

Vprašanja na tosemjaz.net.
Smrtsmrt

Depresija?

ObjavaNapisal Smrtsmrt » 30 Nov 2017 06:18

Pozdravljeni. Ne vem vec, kaj naj storim. Ne da se mi ziveti.
Ne me narobe razumeti, nimam tako slabo zivljenje a zato tudi sebe ne razumem, zakaj je vse tako negativno.
Imam sluzbo glede katere ni skoraj nic narobe a se mi vseeno zjutraj ne da na delo.
Imam druzino (boljse si ne bi mogla zazeleti) in je vse super ampak vedno bolj si zelim, da bi bila nekje sama.
Imam prijatelje a vcasih se mi zdi, da vsi klicejo samo, ko nekaj potrebujejo in da nobenega ne skrbi zame. Ne spomnem se, kdaj me je nazadnje nekdo vprasal kako se pocutim.
Na koncu pa imam bivsega fanta (kateri ima ze svojo druzino), katerega imam rada in on pravi, da ima tudi mene in je pripravljen biti z mano, a jaz si tega ne zelim (da bi zapustil svojo druzino). Sla sva narazen, ker sva bila mlada pa nama ni slo. Ne vem niti, zakaj zdej mislim, da bi uspelo.
Ne zaupam nobenemu, vsi so me ze prevec krat izdali. Moje razpolozenje niha iz sekunde v sekundo, postala sem do vseh zelo nesramna pa ceprav si tega ne zelim. Najraje bi vidla, da bi umrla a samomor ne morem storiti samo zato, ker vem, da bi druzina trpela.
Noben hobi mi ne pomaga, nic mi ne pomaga, da bi razmisljala pozitivno. Ko grem ven med ljudi, me zgrabi neke vrste panika. Se pomoc se mi ne da poiskati zato pa sem se odlocila, da napisem vse skupaj tu.
Hvala.
Rabimpomoč

Re: Depresija?

ObjavaNapisal Rabimpomoč » 01 Dec 2017 18:37

Ne skrbi nisi edina na svetu ki se ji svet zdi temen in siv. Tudi meni se to dogaja. Včasih hočem umreti včasih pa se sprašujem kako je biti mrtev? Ali nebesa in pekel sploh obstajajo? Imam samo eno super prijateljico. Ostali so samo nesramni in vse zahtevajo od mene. Ne skrbi vzemi si prosti teden. Pojdi v naravo v kakšno kočo kjer boš sama. Imej navaden telefon (na tipke) in uživaj ter se probaj sprostiti.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Depresija?

Uredništvo » 06 Dec 2017 14:54

Odgovor svetovalke

Pozdravljeni.

Če prav razumem, se vam objektivno gledano vaše življenje (služba, družina, prijatelji) zdi povsem v redu, a v sebi se kljub temu počutite slabo, tesnobno in naveličano življenja. Zdi se, da vam družina veliko pomeni, saj je nočete zapustiti ne glede na to, da se zelo slabo počutite.

Iz napisanega najprej pomislim, da ste se znašli v življenjski krizi, v kateri je povsem normalno, da se kljub urejenim življenjskim razmeram posameznik lahko počuti izgubljenega.

V to, da bi se počutili bolje, vlagate trud, saj ste se poskušali razvedriti s hobiji, a ocenjujete, da vam to ni pomagalo. Sedaj razmišljate, da bi si poiskali strokovno pomoč. Čeprav menite, da nimate volje niti za iskanje strokovne pomoči, ste naredili prvi korak že s tem, ko ste napisali pismo.

Strinjam se z vami, da potrebujete pogovor s strokovnjakom. Ker ne vem, od kod prihajate, vam na tem mestu napišem seznam posvetovalnic po vsej Sloveniji. Tam boste deležni prvega pogovora in napotitve k ustreznemu strokovnjaku. Lahko pa se obrnete tudi na svojega osebnega zdravnika. Kadarkoli pa lahko spet pišete meni.

Želim vam vse dobro.
Janja Mišič, univ. dipl. psih.

• LJUBLJANA: Center za psihološko svetovanje POSVET, Mestni trg 8, Ljubljana, naročanje: vsak delovni dan med 8. in 20. uro, T: 031 704 707, E: [email protected]
• CELJE: Svetovalnica za prvo psihološko pomoč v stiski TU SMO ZATE, Območna enota Celje, Nacionalni inštitut za javno zdravje, Ipavčeva 18, Celje, naročanje: vsak delovni dan med 8. in 15. uro, T: 031 778 772, E: [email protected]
• KRANJ: Center za psihološko svetovanje POSVET, Upravna enota Kranj, Slovenski trg 1, Kranj, naročanje: vsak delovni dan med 8. in 20. uro, T: 031 704 707, E: [email protected]. Delovanje svetovalnice Posvet Kranj delno sofinancira Mestna občina Kranj
• SLOVENJ GRADEC: Psihološka svetovalnica POSVET – TU SMO ZATE, Mladinski kulturni center Slovenj Gradec, Ozare 18, Slovenj Gradec, naročanje: vsak delovni dan med 8. in 20. uro, T: 031 704 707, E: [email protected]
• POSTOJNA: Psihološka svetovalnica POSVET – TU SMO ZATE, Center za socialno delo, Novi trg 6, Postojna, naročanje: vsak delovni dan med 8. in 20. uro, T: 031 704 707, E: [email protected]
• SEVNICA: Psihološka svetovalnica POSVET – TU SMO ZATE, Zdravstveni dom Sevnica, Trg svobode 14, Sevnica, naročanje: vsak delovni dan med 8. in 20. uro, T: 031 704 707, E: [email protected]
• LAŠKO: Psihološka svetovalnica POSVET – TU SMO ZATE, Občina Laško, Mestna ulica 2, Laško, naročanje: vsak delovni dan med 8. in 20. uro, T: 031 704 707, E: [email protected]
• NOVA GORICA: Psihološka svetovalnica POSVET – TU SMO ZATE, Območna enota Nova Gorica, Nacionalni inštitut za javno zdravje, Vipavska cesta 13, Rožna Dolina, Nova Gorica, naročanje: vsak delovni dan med 8. in 20. uro, T: 031 704 707, E: [email protected]
• MURSKA SOBOTA: Psihološka svetovalnica POSVET – TU SMO ZATE, Lendavska 1, Murska Sobota, Murska Sobota, naročanje: vsak delovni dan med 8. in 20. uro, T: 031 704 707, E: [email protected]
• MARIBOR: Psihološka svetovalnica POSVET – TU SMO ZATE, Območna enota Maribor, Nacionalni inštitut za javno zdravje, Ljubljanska ulica 4, Maribor, naročanje: vsak delovni dan med 8. in 20. uro, T: 031 704 707
Lahko pokličete tudi na naslednje številke:
• Klic v duševni stiski: 01 520 99 00, vsak dan med 19. in 7. uro zjutraj
• Zaupna telefona Samarijan in Sopotnik: 116 123, vse dni, 24 ur na dan
• Zaupni telefon Za Te: 01 234 97 83, vsak dan med 16. in 22. uro